Biztosan mindenki szemügyre vette már kisebb-nagyobb érdeklődéssel egy idős ember műfogsorát, és elgondolkozott azon, hogy kötelező módon ide vezet az út? Nos, erre mi, a Dentinfo csapata, azt válaszolnánk, hogy nem mindig. Hiszen mindezek a „drámai végkifejletek” elkerülhetőek a fogászati prevenció szabályainak betartásával, vagy ismeretével. Csakhogy a megelőző fogászat igencsak gyerekcipőben jár, és ezzel a jelenséggel a csapatunk is az egyetemi előadások során szembesült legelőször, amikor a tanár majdnem minden megelőzéssel kapcslatos információhoz lemondó hangsúllyal társította, hogy: „…de hát tudjátok, hogy ez nálunk mennyire nem működik.” Pontosan ezért dőlt el néhányunkban az, hogy ezen változtatni lehetne egy olyan oldal létrehozásával, amely kihasználja a közösségi média adta lehetőségeket.
De kik is vagyunk mi? Mindannyian fogorvostanhallgatók, akik szeretnénk olyan kérdéseket megválaszolni, amelyek mindenkit foglalkoztatnak, legyen az fogászati beavatkozásokkal vagy egyéni szájhigiéniával kapcsolatos, vagy éppen az, hogy hány foga van egy zsiráfnak. Kifejezett célunk eloszlatni olyan tévhiteket, amelyek itt-ott keringenek, kétes értékűek, és egyes emberek emiatt a félreinformáltság miatt félnek fogorvoshoz fordulni problémáikkal. Az információink mellé igényesen megtervezett oldal és csodaszép illusztrációk társulnak, hogy méginkább alátámasszuk azt, amit mi is hiszünk: ez korántsem a legijesztőbb terület.
Ha tehát felkeltettük az érdeklődésedet, látogass el a Dentinfo Facebook-, illetve Instagram-oldalára, ahol hetente találsz újabb és újabb bejegyzéseket, és ki tudja, lehet, hogy ezen a héten pont a te kérdésedre kapsz választ!
Comments